×
TR   EN

Başkanın Mesajı

1990’li yıllarda başlayan kent içi raylı sistem uygulamaları bugün itibarı ile 12 şehrimizde hizmet vermektedir. Gelişmiş, modern toplu taşıma sisteminin göstergesi olan tramvay, hafif raylı sistemler, metro, finiküler gibi raylı sistemlerin şehirlerimizde hizmet veriyor olması ülkemizde toplu taşımacılığın geldiği noktayı, yakaladığı standardı göstermesi açısından önemlidir. 

2012 yılında; kentiçi raylı sistemler sektörünün gelişimine katkıda bulunmak, sorunlara birlikte, yardımlaşarak çözüm bulmak ve bilgi, tecrübe paylaşımında bulunmak amacıyla kurulan derneğimiz bu amaç doğrultusunda kurulan alt komisyonlar ile üyelerimize de çok büyük fayda sağlamaktadır.

Ulaşım, kent yaşamının, gündelik hayatın vazgeçilmez unsurlarından bir tanesidir. Hizmet kalitesi yüksek bir ulaşım hizmetinin vatandaş memnuniyetine ve yaşam kalitesine olan etkileri yadsınamaz bir gerçektir. Raylı toplu taşıma sistemlerinin sunduğu kaliteli, temiz ve sürdürülebilir hizmet ile yaşanılabilir kent hayatına, çevreye olumlu etki yapması, yolcu memnuniyeti hizmet sağlayıcılar olarak bizleri son derece sevindirmekte ve motive etmektedir.

Her sabah yeniden başlayan kent hayatında yolcularımıza eşlik etmek, onlarla birlikte olmak, mutluluklarına aracılık yapmak için çalışmaya, kendimizi geliştirmeye var gücümüzle çalışacağız.  

Feyzullah GÜNDOĞDU

TÜRSİD Yönetim Kurulu Başkanı
Ferhatpaşa Metro Tesisleri, Yavuz Selim Mahallesi, Metro Sokak No:3 Esenler / İSTANBUL
Sosyal Medyada Takip Edin!
Mesaj Bırakın
Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.
Web Tasarım Medyatör İnteraktif