×
TR   EN

İnsan Kaynakları ve Eğitim Komisyonu

TÜRSİD İnsan Kaynakları ve Eğitim Komisyonu 2014 tarihinde çalışmalarına başlamıştır. Komisyon Başkanı olarak  BURULAŞ Eğitim Şefi Sn. Uğur Koç seçilmiştir. BUGSAŞ Eğitim Müdürü Sn. Mehmet Behiç Balcı Komisyon Başkan Yardımcısı, BURULAŞ İnsan Kaynakları Şefi Sn. Muharrem Aydın Komisyon Sekreteri olarak seçilmişlerdir.

Sn. Tamer Güzeloğlu Grup Başkanlığı’nda “İnsan Kaynakları”, Sn.Burcu Karadeniz Grup Başkanlığı’nda “ Eğitim” alt komisyon çalışmalarına devam edilmiştir.

TÜRSİD İnsan Kaynakları ve Eğitim Komisyonu Bursa Toplantısı

20-21 Kasım 2014 tarihinde BURULAŞ ev sahipliğinde, Bursa’da 2. Komisyon Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

İşletmelerden toplanan sayısal veriler paylaşılmıştır.

Sürücülerin çalışma düzenleri konusunda yapılan analizlerin sonuçları paylaşıldı ve tartışılmıştır.
Kariyer Planlaması Çalışması için İzmir Metro, İstanbul Ulaşım A.Ş. ve Kayseri Ulaşım A.Ş.’ nin ortak çalışma yürütmesi kararlaştırılmıştır.
Toplu İş Görüşmesi baz teşkil edecek ortak bir toplu iş görüşmesi dokümanının hazırlanması için ESTRAM, İstanbul Ulaşım A.Ş. ve BURULAŞ görevlendirilmiştir.
 

İşletmelerden toplanan tren sürücüsü eğitim başlıkları karşılaştırmalı olarak sunulmuştur.

Eğitim kataloğu oluşturulması kararı gereği ortak eğitim tanıtım kartı şablonu oluşturulması kararı alınmıştır. Bu çalışma için İstanbul Ulaşım, İzmir Metro, BURULAŞ ve Ankara Metro çalışmayı yürütmek üzere görevlendirilmiştir.


TÜRSİD İnsan Kaynakları ve Eğitim Komisyonu İzmir Toplantısı

16 -17 Nisan 2015 tarihinde İzmir Metro A.Ş. ev sahipliğinde, İzmir’de  3. Komisyon Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Komisyon olarak hazırlanan eğitim kataloğu çalışmaları ile ilgili bilgi verilmiştir. Eğitim katalog formu taslağı ve kılavuzu anlatılmıştır. Eğitim kodları, eğitim isimlerinin standartlaştırılabilmesi ile eğitimin amacı, süresi, başarı kriterleri, dokümanları ve konu başlıkları tartışılmıştır.

Eğitim sonunda verilecek belge veya sertifikaların neler olabileceği görüşüldü. Eğitim Kataloğu üzerinde aşağıda belirtilen düzenlemelerin yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Eğitim kodlarının 3 haneli olmasına,

Eğitim periyoduna (Ay / Yıl) eklenmesine
Belgelendirme Yöntemi için ekleme yapılmasına ve bu bölüme;
Başarı belgesi,
Katılım belgesi,
Sertifika ve
Diğer olmak üzere seçenekler eklenmesine karar verilmiştir.
Toplantıda kent içi raylı sistemler sektöründe kariyer planlama, iş analizi ve çalışanlarda motivasyonun nasıl arttırılabileceği konularında iyi uygulama örnekleri paylaşılmıştır.

İnsan Kaynakları çalışma grubu toplu iş görüşmelerinin ele alınması gereken en önemli maddelerini kapsayan bir sunum yapılmıştır.

 
TÜRSİD İnsan Kaynakları ve Eğitim Komisyonu Antalya Toplantısı

12 -13 Kasım 2015 tarihinde Antalya Ulaşım A.Ş. ev sahipliğinde, Antalya’da  4. Komisyon Toplantısı gerçekleştirilmiştir.
Ferhatpaşa Metro Tesisleri, Yavuz Selim Mahallesi, Metro Sokak No:3 Esenler / İSTANBUL
Sosyal Medyada Takip Edin!
Mesaj Bırakın
Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.
Web Tasarım Medyatör İnteraktif